کپسول آندوسکوپی

کپسول آندوسکوپی

کپسول CapsoCam Plus ، کپسولی است که در آندوسکوپی معده استفاده می شود. طراحی کپسول آندوسکوپی به گونه ای است که دید 360 درجه ای از موکوز روده کوچک و جزئیاتی از ویژگی های بافت را در اختیار پزشک قرار می دهد.

قدرت تفکیک و وضوح بسیار بالا

ابزار تصویربرداری موجود در این کپسول که قدرت حافظه و تفکیک بسیار بالایی دارد، تصاویر دقیقی را در اختیار متخصص گوارش قرار می دهد.
قسمت انتتهایی کپسول، محدودیت های تصویربرداری را در خمیدگی های داخلی دیواره روده به همراه دارد. در واقع، با این کپسول نمی توان به بررسی قسمت ها داخلی پرداخت. به همین خاطر، ممکن است برخی زخم های موجود در روده کوچک نادیده گرفته شوند.

کپسول آندوسکوپی
کپسول آندوسکوپی

معایب وجود دوربین در قسمت انتهایی

– محدود بودن عمق دید باعث می شود نقاط تیره تر، مشاهده را کمی سخت کنند.
– وارد آمدن فشار از سمت کپسول به دیواره، منجر به بروز پارگی در برخی نواحی بسیار کوچک خواهد شد.

دکتر امیر سعید صادقی، فوق تخصص گوارش و کبد ، دارای بورد تخصصی بیماری های داخلی و عضو انجمن گوارش و کبد ایران می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور تشخیص و بررسی این روش جدید، از طریق زیر با دکتر صادقی ارتباط برقرار کنید :

شماره تماس: 02188681047   –  02188689871 

اینستاگرام

مزایای کپسول CapsoCam Plus

طراحی این کپسول به گونه ای است که محدودیت های تصویربرداری برطرف شده و تصاویر کامل و جامعی از موکوز تهیه می شود. علاوه بر این، بررسی جانبی این کپسول، تصاویر ویدیویی بهتری را در اختیار قرار می دهد.
در این کپسول، از شانزده LED قابل کنترل استفاده شده تا نواحی اطراف کپسول روشن و واضح شوند. این تکنولوژی، باعث می شود تا تصاویر گرقته شده وضوح خوبی داشته باشند و اثرات ناشی از حرکات روده به حداقل برسد.
صرفه جویی در وقت و مراقبت بهتر
علاوه بر فراهم شدن دید 360 درجه ای، کپسول آندوسکوپی CapsoCam، با حذف هزینه و زحمت ثبت داده ها، در وقت نیز صرفه جویی می شود.

چهار مرحله آسان برای تشخیص دقیق

کپسول CapsoCam Plus، با استفاده از سیستم ذخیره قوی، این امکان را فراهم کرده است که دیگر نیازی به کمک گرفتن از تجهیزات خارجی در تفسیر نتایج نمی باشد.
از آن جایی که این کپسول، امواج RF را انتقال نمی دهد، این بررسی برای افرادی که در بدن شان پروتز کار گذاشته شده کاملا ایمن می باشد.

تشخیص عوارض گوارشی با کپسول آندوسکوپی
تشخیص عوارض گوارشی با کپسول آندوسکوپی

بدون نیاز به ثبت اطلاعات

از آن جایی که در این روش، نیازی به استفاده از تجهیزات بیشتری نیست، استفاده از کپسول CapsoCam Plus کار بسیار آسانی است و طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
در این روش، دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات دیگر و یا چندین مرتبه مراجعه به پزشک جهت انجام تست، نمی باشد. در واقع، مطالعات نشان می دهند که هشتاد درصد بیماران استفاده از این روش را ترجیح می دهند.
کپسول CapsoCam Plus برای افراد بالای دو سال استفاده می شود.
عدم استفاده از نوار و سیم در کپسول آندوسکوپی CapsoCam Plus، باعث شده این روش برای کودکان و والدین آسان تر باشد.
سیستم ویدئویی کپسول CapsoCam Plus، امکان مشاهده موکوز روده کوچک در بیماران دو سال و بالاتر را فراهم کرده است. از این کپسول در تشخیص هر گونه ناهنجاری در روده کوچک نیز استفاده می شود.

مقالات مرتبط:

سندرم روده تحریک پذیر

پولیپ روده

آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی

فیلم آندوسکوپی معده با بیهوشی

سرطان روده در جوانان

دکتر امیرسعید صادقی

فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقطع فوق تخصصی گوارش و کبد. در سال ۹۰ با رتبه اول در امتحان ورودی فوق تخصص گوارش و کبد وارد دانشگاه تهران شدم و در سال ۹۲ با موفقیت در امتحان بورد فوق تخصصی گوارش با کسب رتبه سوم تحصیلات خود رو به پایان رساندم. فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقطع تخصص بیماریهای داخلی و بورد تخصصی داخلی در سال ۸۸ فارغ التحصیل شدم.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button